Статья в местной газете о деятельности Центра Заботы о Жизни

Формування культури статевого життя

15 березня 2018 року в конференц-залі ІДГУ волонтером «Центру Турботи про Життя» Нелі Іваненко була проведена інтерактивна лекція для студентів ІДГУ. Захід проводився в рамках інтерактивних програм: «Співжиття: за і проти», «Аборт і його наслідки». Організаторами стали представники Центру громадянської освіти ІДГУ.
Лекція спрямована на висвітлення важливих питань сучасності, а саме виховання здорової молоді. Обговорювали такі важливі теми, як: історико-педагогічні аспекти статевого виховання особистості, досвід сучасного статевого виховання в розвинених країнах світу, особливості статевого виховання сучасних підлітків, місце вищих навчальних закладів у формуванні статевої культури.

Особливо цінною такого роду інформація є для сучасного молодого покоління, яке вибудовує свої життєві плани, але залишається ще недостатньо обізнаним у питаннях статевої культури, що збільшує ризик небажаної вагітності. Лариса Вікторівна зупинилася на демографічному аспекті проблеми, озвучила сумну статистику про динаміку та кількість абортів в Україні, зокрема серед молоді, та підкреслила, що ці показники є набагато вищими, ніж у європейських країнах. Окрема увага була акцентована на впливі абортів на демографічну ситуацію у нашій країні.

Волонтер наголосила на підвищенні у студентської молоді сексуальної розбещеності, збільшення кількості студентів із захворюваннями, що передаються статевим шляхом, кількості абортів серед дівчат, зниження серед молоді проявів духовності у контексті взаємовідносин між хлопцем і дівчиною тощо. Також була визначена потреба у підготовці учителів у контексті цілеспрямованої підготовки до формування статевої культури сучасної молоді.
Особливий інтерес аудиторії та подальше обговорення викликали тематичні відеоматеріали. Переглядаючи їх та слухаючи коментарі, студенти мали змогу не тільки почути, але й побачити негативні наслідки абортів.

Тема зустрічі неабияк зацікавила студентів, доказом чого були численні запитання.
«Ми впевнені, що такі зустрічі є просто необхідними. Вони покликані покращити обізнаність молоді, допомогти їм уникнути небажаної вагітності, зменшити кількість абортів, а також побудувати міцну сім’ю», – ділиться враженнями одна із студенток.

У фойє ІДГУ була розгорнута виставка, яка демонструвала буклети та медичні матеріали про наслідки абортів для життя людини.
Маємо сподівання, що студенти отримали багато цікавої і потрібної інформації, яка допоможе їм зберегти своє здоров’я та уникнути низки помилок у майбутньому. Такі заходи дуже важливі для молоді. Людське життя цінне, і ми віримо, що молодь усвідомлює традиційні для українського народу сімейні цінності як моральні основи життєдіяльності кожної сучасної людини.

Go to top